Venezuela

Arabica Kahvesi

Venezuela kahvesi, özellikle Kolombiya‘ya komşu olan ülkelerin kahvelerinden farklı olarak, düşük asitliğe sahiptir. En kötü kahvesi cansız, sönük; en iyi kahvesi ise tatlı ve lezzetli özelliklere sahiptir. Meridas gibi en kaliteli kahvesinde ise güzel ve zengin bir lezzet vardır.

Venezuela

Venezuela, Güney Amerika‘da yer alan bir ülkedir. Resmi adı İspanyolca República Bolivariana de Venezuela olup Bolivarcı Venezuela Cumhuriyeti anlamına gelir. Kuzeyinde Karayip Denizi, doğusunda Guyana, güneyinde Brezilya ve batısında Kolombiya ile çevrilidir. Venezuela açıklarında Küçük Antiller adaları olan Aruba, Kurasao, Bonaire (son ikisi Hollanda Antilleri’ne bağlı) ile Trinidad ve Tobago ada devletçikleri bulunur.

Çekirdek Türü

Arabica kahvesi.Venezuela Kahvesi

Venezuela Kahvesi

800.000 torba üretime sahiptir. En iyi Venezuela kahvesi, ülkenin batı kıyısı olan Kolombiya sınırındaki bölgelerden elde edilmektedir. Bu bölgedeki kahveler, Maracaibos olarak adlandırılır. Ayrıca Kolombiya’dan getirilen Cucuta kahveleri de buradan gemilere yüklenmektedir. Daha da doğudaki dağların kıyısında yetiştirilen kahve genellikle Caracas olarak adlandırılır ve Caracas limanı olan La Guaira‘da gemilere yüklenir.

Venezuela Kahvesi

Caracas

Caracas bölgesinde yetiştirilen, orta ile mükemmel arasında bir kaliteye sahip bir kahvedir.

Lavado Fino

Venezuela kahvesinin en kalitelisidir.

Maracaibo

Ülkenin en önemli ve farklılaştırılmış birçok kahve türünü içerisinde barındırır.

Mérida

Venezuela kahvesinin en önemli ve en çok talep gören kahvesidir.

Trujillo, Tachira

Maracaibo kahvesinin bir türüdürler.

Venezuela Kahvesini Tatmak İster Misin?

Harita

Görsel:

Detaylı bilgi için: Vikipedi – Venezuela

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir