Türkiye 3. Dalga Kahve Kültürü Haritası

Türkiye 3. Dalga Kahve Kültürü Haritası ile son bir kaç yıllık bir gelişimin, büyüyen bir pazarın, değişen alışkanlıkların ve düzenlenen etkinliklere dair neler söyleyebiliriz?

Türkiye 3. Dalga Kahve Kültürü Haritası ile son bir kaç yıllık bir gelişimin, büyüyen bir pazarın, değişen alışkanlıkların ve düzenlenen etkinliklerin nasıl ve ne şekilde ilerlediğine dair bir çalışma gerçekleştirmek istedik. Bir yerinde mutlaka bir kahve fincanı ve ortamında kahve kokusu iliştirilirken bu sürece kayıtsız kalmak pek mantıklı olmayacaktı elbette. Keşfi Kahve olarak kolları sıvayıp, açılanı, kapananı, değişeni, gelişeni ile Türkiye’nin 3. Dalga Kahve Dükkanları‘na dair bir harita çalışmasına başladık.

Türkiye 3. Dalga Kahve Kültürü Haritası

Şehir, belediye ve mahalle kırılımlarına ayrılmış lokal olarak rekabetin, birlikteliğin, yıllara ve bu yıllara ek olarak verilecek bilgiler ile etkenin ne olduğunun rahatlıkla görülebileceği haritalandırma başı olup sonu olmayan bir şekilde ilerleyecek. Mağlum, etkinlikler, yeni mekanlar derken kahve çekirdeği insanları kendine tutku ile bağladığı sürece daha yeni bir çok mekana, festivale kavuşacağız gibi görünüyor.

graphcommons üzerinde geliştirilen haritaya dair elde edilen ayrıca bilgileri yine bu sayfadan ve konunun içeriğine uygun eklenecek yeni içerikler üzerinden takip edebilirsiniz. Eklenecek yeni şehirler ve mekanlar ile ilgili gelişmeleri yakında aşağıda görüntülenen harita üzerinden güncellemiş olacağız.

Türkiye 3. Dalga Kahve Kültürü Haritası

Haritanın Geliştirilmesine Yardımcı Olun!

İsteyen her kahve severin katkıda bulunabileceği haritaya “Third Wave Coffee Shops in Turkey” başlığı altında oluşturduğumuz Graph Commons sayfasından ulaşabilirsiniz.

Haritayı Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.