Sen Şarkılarını Söyle / Inside Llewyn Davis

Yönetmenler Ethan Coen ve Joel Coen’in 2013 yılı yapımı filmlerinde, Llewyn Davis,1961 yılında, New York’un Greenwich Village’ında hayata tutunmaya çalışan bir folk şarkıcısıdır.

Yönetmenler Ethan Coen ve Joel Coen‘in 2013 yılı yapımı filmleri Sen Şarkılarını Söyle‘de, Llewyn Davis,1961 yılında, New York‘un Greenwich Village‘ında hayata tutunmaya çalışan bir folk şarkıcısıdır.

Sen Şarkılarını Söyle

Coen Kardeşler‘in müzikle dramı harmanladıkları film ünlü folk müzik sanatçısı Dave Van Ronk’un hayatından ilhamla yola çıkıyor. 2013 Cannes Film Festivali‘nde Altın Palmiye için yarışan filmin başrolünde Oscar Isaac yer alırken kendisine Justin Timberlake, John Goodman ve Carey Mulligan eşlik ediyor.

Hikaye

Müzik ortağı Mike Timlin intihar etmiş, son solo albümü ‘Sen Şarkılarını Söyle‘ satış yapmıyordur. Beş parasız bir şekilde arkadaş ve tanıdıklarında kalarak hayatına devam etmekte, bir çıkış yolu aramaktadır. Gitarı yanında, affetmeyen New York kışı karşısında büzüşmüş şekilde, bir kısmına kendisinin sebep olduğu, aşılamayacak gibi görünen engellere karşı bir müzisyenin yapacağı tek şeyi yapmaktadır, şarkı söylemeye devam etmek.

Fragman

Bağlantılar: Vikipediimdb

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir