Online Kahve Siparişi Verebileceğiniz Yerler

Covid-19 karantina sürecinde kahve dükkanları başta olmak üzere yeme-içme mekanlarının kapalı ve/ya paket servis gibi sınırlı hizmet vermesi sebebiyle internet üzerinden siparişler de belirgin bir artış gözlenmekte. Butik kahveciler de bu değişimin bir parçası olarak web sayfaları üzerinden paket kahve satışına ve abonelik imkanlarına ağırlık vermeye başladılar.

Demleme Yöntemleri
Fotoğraf: Eric Faust of the Duluth Coffee Company

Bu amaçla, özellikle kaliteli kahve arayan kahve serverler için bir liste hazırlamak istedik. Öneriler kahvelerin tadım puanları, kavurma yoğunlukları, çekirdek türleri, çekim seçenekleri, adil ve/ya doğrudan ticaret gibi kriterlere göre belirlendi ve alfabetik olarak listelendi. Bu kriterler doğrultusunda, maalesef listeye çoğu kahve zinciri dahil olamadı. Ancak, mutlaka istisnalar söz konusu olacaktır. Sizin de listeye eklenmesini istediğiniz önerileriniz var ise paylaşmanız yeterli.

Öneride Bulun

Kahve üreticisi / satıcısı iseniz ve az önce bahsi geçen konularda siz de hem kahve severleri hem de kahve üreticilerini / kavurucularını destekliyorsanız iletişim sayfamızdan bize ulaşabilir ve listeye dahil olabilirsiniz.

Nitelikli Kahve Siparişi Vermek İster Misin?

Online Sipariş Verebileceğiniz Kahve Yerleri / Markaları

Sizi leziz kahvelerle buluşturacak bir sonraki adıma geçemeden önce birkaç hatırlatma yapmakta fayda var.

  • Siparişiniz öncesinde yöresel kahve skorlarını ve bölgelerin kahve tadı üzerindeki etkilerine dair hazırladığımız detaylı yazıları inceleyebilirsiniz.
  • Yöreler hakkında artık temel bir fikriniz var. O halde, son adım olarak sipariş vermeden önce sepetinizdeki kahvelerin gördüğü işlemleri (doğal, yıkanmış vb.), öğütülüp öğütülmediğini, hasat zamanını, ne zaman kavrulduğunu, öğütülmüş ise kullanacağınız ekipmanlara göre (filtre kahve makinesi, french press, aeropress vb.) öğütüldüğünü ve demleme önerilerini kontrol etmenizi öneririz.

At Origin Coffee

At Origin, Burundi Musema, Colombia Cherry Buesaro LOT 1814, Ethiopia Adado, Ethiopia Yirgacheffe Cher Cherre, Ethiopia Yirgacheffe Helen Gebrenigus, Kenya AA Top Thambana Kathima, Kenya AB Plus Tekangu Tegu, Kenya Baragwi Thimu, Rwanda Mahembe ve Tanzania Mbinga seçeneklerine sahip. Paket kahve fiyatları 55-95 TL aralığında değişmekte. Belirli ürünlerde, 2’li kahve paketi seçeneği ile fiyat indirimi mevcut. Daha detaylı bilgi ve kahve siparişi için atorigin.coffee adresini ziyaret edebilirsiniz.

CoffeeNutz

CoffeeNutz, Burundi Kayanza, Ethiopia Limu Anderacha Grade 1, Guatemala Finca Chejoj Microlot, Ethiopia Haro Wachu Layo Taraga Grade 1, Costa Rica Alto San Juan Micromill, Ethiopia Yirgacheffe Adado Grade 1 gibi single-origin çeşitlerinin yanı sıra cold drip seçenekler de sunmakta. Kahve paket fiyatları 55-75 TL aralığında değişkenlik göstermekte. Kahvelerle ilgili daha detaylı bilgi almak ve sipariş işlemleri için coffeenutz.net adresini ziyaret edebilirsiniz.

Coffeetopia

Coffeetopia, Coffee Factory markası altında oldukça geniş bir single-origin çeşitliliği ve farklı tat portföyüne sahip harman seçenekleri sunmakta. Kahvelerden bazıları Ethiopia Yirgacheffee Kerchanshe, Guatemala Santa Rosa El Morito, El Salvador La Montana State ve Ethiopia Kelloo Lot 2 – Guji, Kenya Kanja. Fiyatlar 40-70 TL aralığında seyrediyor. Ürünlerin tamamını görüntülemek ve sipariş vermek için kahvefabrikasi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Coffee Manifesto

Coffee Manifesto, Ethiopia Sidamo, Rwanda Mahembe, Brazil Fazenda, Costa Rica Tarazzu, Ethiopia Yirgacheffe, Kenya Nyeri, Nicaragua Jinogeta, Colombia Hulia, Guatemala Huehuetenango, Honduras La Paz, Panama Boquete, Malawi Thyolo, Colombia San Agustine gibi bölgelerden gelen kahvelere sahip. Espresso tercih edenler için ise Decaff, Classic Espresso, Modern Espresso, Exclusive Espresso seçenekleri değerlendirilebilir. Kahve fiyatları 45-60 TL aralığında değişmektedir. Ürünlerle ilgili daha detaylı bilgi almak ve sipariş vermek için coffeemanifesto.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Coffee Sapiens

Coffee Sapiens Brazil Diquinho #2, Brazil Sitio Betel #2, Brazil Santa Lucia by Andre Garcia, Ethiopia Magarrisa LOT 2, Ethiopia Yirgacheffe Grade 2, Nicaragua SHG EP San Jose Estate, Guatemala Antigua, Colombia Supremo Huila single-origin seçeneklerinin yanı sıra Evolution Blend ve Mutation Blend seçeneklerine sahip. Paket kahve fiyatları 30-90 TL aralığında değişiyor. Ürünlerle ilgili detaylı bilgi almak ve sipariş işlemleri için coffeesapiens.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Cup of joy

Cup of Joy Guatemala Huehuetenango Yulchen, El Salvador Las Duanas / Santa Rosa Finca El Izote, Colombia Supremo Medellin, Guatemala Huehuetenango, Peru Ecoforest / Chanchamayo, Brezilya Sao Paolo / Cerrado single-origin seçeneklerinin yanı sıra House Blend harmanını sunmakta. Fiyatlar 40-75 TL aralığında değişmekte. Ürünler hakkında daha detaylı bilgi almak ve sipariş işlemi için cupofjoy.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Four Letter Word

Four Letter Word Burundi Nzove, Colombia Geisha by Evelio Bolaños, Ethippia Deri single-origin kahve seçeneklerinin yanı sıra Hyperballad Espresso Blend ve Parachute Batch Blend harmanlarına sahip. Blend ve single-origin seçenekleri için aylık abonelik seçenekleri sunulmakta. Fiyatlar $16-26 aralığında değişmekte. Ürünleri görüntülemek ve online sipariş vermek için 4lwcoffee.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kronotrop

Kronotrop, kendi marka adı altında Peru Huabal, Honduras Gualme Kafeinsiz, Costa Rica Las Lajas Natural ve Kenya Kii AA single-origin çeşitleri, espresso kapsüllerine sahip. Ek olarak, kahveleri denemek ve damak tadınıza en uygun seçenek ile devam etmek isterseniz deneme paketi satın alabilirsiniz. Fiyatlar 60-70 TL aralığında değişmekte. Ayrıca abonelik seçenekleri ile de daha uygun fiyatlara Kronotrop kahvelerini edinebilirsiniz. Tüm ürünleri incelemek ve kahve satın almak için kronotrop.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Montag Coffee Roasters

Montag Coffee Kenya KII, Ethiopia Wolichu Wachu, Ethiopia Chelelektu, Ethiopa Idido, Ethiopia Layo Traga, El Salvador La Providencia, Peru Cajamarca, Brazil Samambaia, Colombia Argelia, Colombia El Tambo single-origin çeşitlere ve Luna, Automat, Fruit Bomb, Sweet Dreams ve Espresso Box gibi harmanlara sahip. Fiyatlar 45-85 TL aralığında değişmekte. Ürünlerle ilgili daha detaylı bilgi almak ve siparişler için montagcoffee.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Old Java Coffee n’ Brew

Old Java Coffee, Colombia Tolim Excelso, Colombia San Agustin, Colombia Anserma Caldas, Tanzania Ilomba #14, El Salvador Finca Patagonia, Uganda Kisinga DF016, Brazil Grano Segreto, Brazil Campo Alegre ve Congo Societe Maitea seçeneklerine sahip. Fiyatlar 55-70 TL aralğında değişmekte. Abonelik seçeneği ile birlikte fiyat indiriminden faydalanmak mümkün. Ürünlerle ilgili detaylar ve sipariş işlemleri için oldjavacoffee.com adresini inceleyebilirsiniz.

Paper Roastery

Paper Roastery, Ethiopia Anderacha Grade 1, Ethiopia Sidamo Grade 2, Brazil Cerrado, Peru Huaman Tanga, Honduras San Marcos single-origin seçeneklerin yanı sıra Guess? gibi harmanlar da sunmakta. Fiyatlar 35-55 TL aralığında değişmekte. Seçenekler arasında kararsızlık yaşama ihtimalinize karşın 300 gr kahve setini önerebiliriz. Beğendiğiniz kahveleri 6 aylık abonelik seçeneği ile düzenli olarak ve oldukça uygun fiyatla edinebilirsiniz. Ürünleri incelemek ve sipariş için paperroastingcoffee.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Petra Roasting Co.

Petra kendi markası altında Rwanda – Gitesi #2, Ethiopia – Chire Samii #1, Brazil Pe De Decro, Colombia Penas Negras #1, Colombia San Joaquin single-origin ve ACME adı altında harman seçenekleri sunmakta. 50-75 TL aralığında seyreden paket fiyatlarının yanı sıra 1 ve 3 aylık seçenekleriyle aboneliğe özel tekliflere sahip. Petra, web sitesi üzerinden kahvenin yanı sıra ekmek ve atıştırmalık satışı da gerçekleştirmekte. Ürünlerin tamamını görüntülemek ve sipariş vermek için petracoffee.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Probador Colectiva

Probador Colectiva Ethiopia Arsosala Grade 1, Guatemala Finca Chejoj, El Salvador Finca El Poso, El Salvador Finca Loma Pacha, Guatemala El Boqueron, Brazil Fazenda Sertao, Ethiopia Halu Beriti Grade 1 (Special Preparation) gibi seçenekler sunmakta. Ayrıca yöresel olarak hazırlanmış Afrika Kahveleri 1, Amerika Kahveleri 1, Amerika Kahveleri 2, Doğal / Yarı Doğal Kahveler 1, Doğal / Yarı Doğal Kahveler 2 ve Doğal / Yarı Doğal Kahveler 3 seçenekleri de değerlendirebilirsiniz. 250 gr’lık paketler 40-75 TL fiyat aralığında seyretmekte. Kahveler öğütülmemiş olarak gönderilmekte. Abonelik seçeneği ile fiyat avantajından faydalanmak mümkün. Ürünleri incelemek ve sipariş vermek için markanın probadorcolectiva.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.