Obama, White House, Kahve ve Chemex

White House’da kahve ciddi bir gündem haline gelmiş olmalı ki emektar filtre kahve makinesi yerine Chemex ile kahve demlemeye karar vermişler.

Comedians In Cars Getting Coffee başlıklı yazımıza gözünüz ilişti mi bilmiyoruz. Ancak, yazı içerisinde tavsiye ettiğimiz iki bölümden biri olan Barack Obama ile ilgili yer alan videoda Beyaz Saray içerisinde tüketilen kahveye dair bir kaç bilgi yer almaktaydı. Görünen o ki, kahve konusu ciddi bir gündem haline gelmiş ve emektar filtre kahve makinesi yerine tasarımı ile oldukça ilgi çeken Chemex ile kahve demlemeye karar vermişler. Pour Over kahve ekipmanlarından biri olan Chemex’in Amerika’da oldukça popüler olduğu gerçeğini de hesaba katarsak, geç bile kalınmış bir düzenleme olduğunu söyleyebiliriz.

Obama - Kahve

Obama ve Chemex’e Dair Bir Kaç Not

Siyaseti bir kenara bırakıp görülenler odaklandığımızda Barack Obama’nın şüphe bırakmayacak şekilde en karizmatik başkan olduğunu kabul ediyoruz. Hatta, sanıyoruz ki, başka da bir alternatif yok gibi. Çekilen Selfie’ler, söylenen şarkılar, eğlenceli programlar derken kahve konusunda da zevk sahibi olduğunu düşündüğümüz gelişme ile sanıyoruz ki ülkedeki Chemex sevgisi biraz daha artacaktır.

White House - Chemex - Obama
Obama Is So Hip, the White House Now Serves Chemex Coffee

1956 yılında Illinois Institute of Technology tarafından modern zamanın en iyi tasarımları arasında gösterilen Chemex’in ayrıca MoMA (Museum of Modern Art) başta olmak üzere bir çok müzede sergilendiğini tekrar hatırlatmakta fayda var. Umuyoruz ki, hipsters’lık olarak da nitelendirilen, nitelikli kahve dükkanları için alternatif demleme yöntemleri arasında en popüler ekipmanlardan biri olan Chemex‘e yakışır çekirdek tercihleri ile de yakın zamanda paylaşımlar yapıyor oluruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir