Malavi kahvesi civar bölgelere göre daha soft, floral profildedir. Kahve üretimi ve ticareti konusunda çok aktif olmayan, çoğunlukla Kenya ve Etiyopya çekirdeklerinin gölgesinde kalsa da ülke kaliteli Catimor, Gesha, Kenya Bourbon mutasyonu olan SL28 çekirdekleri için oldukça uygun şartlara sahiptir. Gesha ve SL28 ülke üretiminin kalitesini arttırmaya yönelik devlet desteği ve kalite standartlarına yönelik teşvikler almasına rağmen, Catimor verimliliği sebebiyle daha yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. EtiyopyaYirgacheffe‘ye benzer özelliklerinin yanı sıra flowery ve lime-like tonları, orta asidite, body ve tatlılıkla içimi oldukça hoştur.

Malawi Kahvesi

Malavi

Malavi Cumhuriyeti, Afrika kıtasının güneydoğu bölümünde yer alan ve denize kıyısı bulunmayan bir kara ülkesidir. Ülke 6 Temmuz 1964 tarihinde Birleşik Krallık’tan bağımsızlığını kazanmıştır. Ülkenin başkenti Lilongwe‘dir.

Kahve Ağacı

Çekirdek Türü

Arabica kahvesi.

Malavi Kahvesi

Üretimi 25.000 torbadır. Bir çok Malavi kahvesi büyük arazilerde yetiştirilir, yumuşak yapısı ve yuvarlak görünü ile ayırt edilir.

malawi_gesha

Malavi Kahvesini Tatmak İster Misin?

Harita

Görsel:

Detaylı bilgi için: Vikipedi – MalaviMalawi’s New Age Guerillas

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir