Özkan Yetik

2016 Türkiye Latte Art Şampiyonu. "Kahve tutkunu" ifadesine örnek gösterilecek bir kaç baristadan biri.

Özkan Yetik, Coffee Brew Lab.’in head baristası, 2011 Türkiye Barista Şampiyonu2012 ve 2013 yıllarında Türkiye Latte Art Şampiyonu2015 Türkiye Barista Şampiyonu ve son olarak Time Out İstanbul tarafından düzenlenen 14. Yeme İçme Ödülleri‘nde İstanbul’un En İyi Baristası seçilen bir kahve sever; Özkan Yetik, kendi tabiri ile zehirlenmiş kişilerden biri.

Özkan Yetik

Bu kadar başarının kaynağının ne olduğunu merak etmezsek olmazdı; gerçi tabi ki cevap her zaman gözümüzün önünde, burnumuzun ucunda… Kahve! Şimdi sırada ne mi var? Kahvesi ile ünlü Etiyopya seyahati ve Amerika Birleşik Devletleri’nin Washington eyaletinde bulunan Seattle şehrinde düzenlenecek 27. Annual SCAA Event kapsamında düzenlenecek olan The 2015 World Barista Championship’e katılma fırsatı.

Özkan Yetik
İstanbul’un En İyi Baristası

Öncelikle yine yakın zamanda 1. İstanbul Kahve Festivali ve yarışma telaşı ile ilgili ek bir sohbetimiz olacağını belirtelim. Bunun yanı sıra, fırsat oldukça Etiyopya seyahati ve #SCAA2015 ile ilgili de paylaşımlarımız olacak.

Kahveniz de hazırsa, artık kendisi ile İstanbul Kahve Festivali öncesinde, 14 Kasım 2014 tarihinde yaptığımız röportaja geçebiliriz…. Ayrıca sohbetin ses kaydını da aşağıda bulabilirsiniz.

Baristalığa Nasıl Başladın, Kahve Tutkun ve Gelecek Planların

Röportajın Ses Kaydı

[soundcloud url=”https://api.soundcloud.com/tracks/186687767″ params=”auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false&visual=true” width=”100%” height=’150′ iframe=”true” /]

1 değelendirme

  1. Türkiye'nin En İyilerinden

    Yaptığı işin hakkını gerçekten veren, artizan olarak ifade edilebilecek hassasiyette kendini geliştiren sayılı baristalardan.

Oyla ve bir değerlendirme ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ağa Hamamı Sokak 18
34433 İstanbul TR
Get directions