Drip Coffeeist – Asmalimescit

Sakin bir ortama ve sıcak bir atmosfere sahip. Çalışmak, sohbet etmek için birebir.

Drip Coffeeist’in Kadıköy, Şaşkınbakkal’daki ilk şubelerinden sonra tecrübelerini ve lezzetlerini paylaştıkları, şimdilik küçük kardeş olsa da hızla büyüdüğünü söyleyebileceğimiz ikinci şubeleri Asmalımescit’te açıldı. Tünel‘den veya Meşrutiyet Caddesi‘nden General Yazgan Sokak‘a girerek kolaylıkla bulabileceğiniz mekanda Sinan Turunç ve diğer ortak Sinan Eryentur’un eşi Dünya Eryentur ile keyifli bir sohbetimiz oldu. Sade, detaylarla öne çıkan mekanda Etiyopya Sidamo Dila, Etiyopya YirgacheffeEndonezya Sumatra LintongKosta Rika ve Kenya çekirdeklerini bir çok demleme yöntemi ile birlikte seçme imkanına sahipsiniz. ‘Ben, kendi çekirdeğimi kendim demlerim’ diyorsanız, belirtelim, çekirdekleri taze kavrulmuş olarak almanız da mümkün. ‘Kahvemi içerim, beğendiğim kahveyi çekirdek ve hatta ekipman olarak da alırım, ben uzun ilişkiler insanıyım’ diyenlere de mutlu bir beraberlik için olmazsa olmaz olan demleme ekipmanlarını ve çekirdekleri satın alabileceğinizi, kahve konusunda aklınıza takılanları da sorup öğrenebileceğinizi söylememize gerek var mı? Bizce, yok!

Drip Coffeeist – Asmalimescit

Kahveyi tattık, beğendik, övdük. Sadelik, işlevsellik derken, mekanın da bir o kadar övgü hakkıydı… Peki, başka başka neler konuştuk?

Mesela, çekirdek ve kahve demeleme yöntemlerine olan ilginin her gün daha da arttığını öğrendik ve sormazsak olmazdı, ‘Drip Coffeeist olarak doğru bilinen yanlışlar ve kahve alışkanlıklarımız ile ilgili neleri değiştirmek istersiniz?’

Yılların oluşturduğu bir algı var, kahve acıdır, serttir diye. Bu algının değişmesi için daha zaman gerekli, elimizden geldiğince açıklama yapmaya, önerilerde bulunmaya gayret ediyor, hatta ilerleyen zamanlarda çeşitli eğitimler ile başlangıç seviyesinde de olsa bir farkındalık oluşturmak istiyoruz.
Eğitimler dışında gelelim iki farklı konumda yer alan şubeler arasındaki farklılıklara… En şaşırdığmız bilgi Şaşkınbakkal şubelerine kıyasla burada müşterilerin 5 kat daha fazla take-away tercihinde bulunduğu oluyor. Bu farkın en büyük etkeninin çevrelerinde yer alan konaklama ve reklam ajansları olduğunu ekliyorlar. Sohbet ettiğimiz süre boyunca mekana oldukça hakim olduklarına, kaliteli hizmet sunduklarına ve müşterilerin de bundan oldukça memnun kaldığına sıkça tanık olduk, kendileri de bu konuda oldukça titiz olduklarını vurguluyorlar.

Neden Kahve?

Mekanda 2 baristanın dışında Dünya ve her iki Sinan’da barda görev alıyor, kahve konusunda bilgilerini paylaşıyor ve leziz kahveleri sunuyorlar. Sinan’ın kahve tutkusu 1997 yılından itibaren başlayan seyahatlere, seyahatler boyunca denenen kahvelere dayanıyor. Sonrasında, küçük çapta başlayan ekipman ve farklı çekirdek arayışları, baristalarla yapılan bilgi alışverişleri derken Drip Coffeeist’in ilk adımları atılmış oluyor.

1 değelendirme

  1. Galata civarında keyifli bir kahve dükkanı

    Galata civarında gidilebilecek, vakit geçirilebilecek, güler yüzlü işletmecileri ile sohbet edilebilecek; önerebileceğim kahve dükkanlarından.

Oyla ve bir değerlendirme ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

General Yazgan Sokak 9
34430 İstanbul TR
Get directions