Coffeeitopia

Şerif’in Yeri adı ile tarif edilen, Şerif Başaran’ın ilhamını ve kahve sevgisini kattığı bir mekan Coffeetopia. Özenle tasarlanmış iç mekanı, ekibin sizi saran enerjisi ve bulaşıcı keyifliliği sizi mekana bağımlı kılmaya yetiyor. İlk Café tecrübesini bir ‘franchisee’ olarak başlatan Şerif Başaran’ın da kattığı motivasyon tabi ki bunun büyük bir kısmını oluşturuyor. Bu arada, hemen ekleyelim, Şerif Başaran ve ekibi ilk Kahve eğitimini 2003 yılı Dünya Barista Şampiyonu Paul Basset‘ten almıştı; 2002 – 2007 seneleri arasında Avustralya Sydney’de Café işletmeciliğinden, birçok farklı şube ve markada açılış ve Kahve eğitimlerinden (House of Robert Timms, Pruniers, vb.) elde edilen tecrübeyi de mekanın hamuruna kattığınızda ortaya böyle güzel bir markanın çıkmaması şaşırtıcı olurdu.

Mekanın dışarıda bulunan masaları doğrudan sokağın akışına karşı; mesela Nimet Abla dükkanı hemen çaprazınızda, diğer çaprazınızda Arpacılar Camii, kahvelerinizi yudumlarken etrafı da gözlemleyebilir ya da gözlemleme yeteneğinizi hemen yanınızda, cam alanda bulunan pastalara yöneltebilirsiniz.

Ekipman listesi;

Espresso Makinesi
Espresso Machine
San Remo OPERA
Espresso Öğütücü
Espresso Grinder
Ditting KED 640 Twin
Demleme Ekipmanları
Brewing Equipments
Hario V60, Hario Syphon, Aeropress
Demleme Öğütücü
Brewing Grinder
Ditting KR804
Soğuk Demleme
Cold Brew
Hario Kyoto
Filtre Kahve
Filter Coffee
Marco Filter
Su Kaynatıcı
Water Tower
Marco Uber Boiler
Kavurma
Roastery
Sherriff’s Coffee Factory
Kavurma Makinesi
Roasting Machine
Has Garanti
Bardak/Fincan
Cup/Mug

1 değelendirme

  1. Çalışanlar oldukça kibar ve profesyoneller

    Civarda kaliteli kahve içilebilecek, en azından kendi kriterlerime göre, tek butik kahveci. Sürekli yenilenen çekirdek portföyleri, ilgili çalışanları ve mekanın şahane konumu ile favorilerimden.

Oyla ve bir değerlendirme ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir