Küba

Arabica ve Robusta Kahvesi

Kahve tüketimi konusunda üretimi kadar önem taşıyan ülkelerden biri olan Küba genellikle sert kahveleri ile bilinmektedir. Özellikle Café Cubano Küba kahvesi denince akla ilk gelenler arasında yer alır. İlk tadımda sergilediği sertlik sonraki tadımlarda içimi daha rahat nüanslara yer vermektedir. Café Bohemia, Cafe el Escorial ve La Chucheria, Havana’da yer alan ve kahve tadımı konusunda mutlaka uğranması gereken yerler arasında sayılabilir.

Küba

Küba, resmi olarak Küba Cumhuriyeti Karayipler’de bir ada ülkesi. Küba, Isla de la Juventud ve birçok takımadaların yanı sıra, başlıca Küba adasından oluşur. Havana, Küba’nın en büyük şehri ve ülkenin başkentidir. Santiago de Cuba ikinci en büyük şehirdir. Küba’nın kuzeyinde Birleşik Devletler, batısında Meksika, Bahamalar, güneyinde Cayman Adaları ve Jamaika, güneydoğusunda Haiti ve Dominik Cumhuriyeti uzanır.

Çekirdek Türü

Arabica ve Robusta kahvesi.

Küba Kahvesi

Üretimi 275.000 torbadır ve tipik bir Karaib Denizi kahvesidir. Genellikle bu kahve Dominik Cumhuriyetine komşu olduğu için düşük rakımda yetişir ve Dominik Cumhuriyeti kahvesi ile benzer bir tat profiline sahiptir. Sierra Maestra dağları kahve çiftlikleri için ideal bir ortam sunmaktadır. Japonya ve Fransa başlıca kahve ithal eden ülkelerdir. Bunun dışında Almanya, İngiltere, Kanada ve Yeni Zelanda da Küba kahvesine talep gösteren ülkeler arasında bulunmaktadır.

Küba Kahvesini Tatmak İster Misin?

Harita

Görsel:

 1. primecoffee
 2. amankuba
 3. themedes
 4. smilinggoat

Detaylı bilgi için: Vikipedi – Küba

1 yorum

 1. Neslihan

  evet dediğiniz gibi kübalılarında bizim gibi kahve kültürü var,
  küba kahvesi türk kahvesine benzesede sunumu ve yapılışı ile farklılıklar göstermektedir.
  eğer küba kahvesi yapmak isterseniz şu cezveyi kullanabilirsiniz:

  kolaylıklar ve afiyet olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir