2012 yılı başları aslında not olarak düşmemiz gereken tarih. Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde, şehirlerinde karşılaştığımız kahve dükkanları, ev baristaları ve nitelikli kahveye dair öneriler ile başlayan ufak bir merak, sahip olduğumuz kahve düşkünlüğü ile birleşince ortaya Keşfi Kahve çıkmış oldu. Tabi bir fikre bürünmüş halinden ziyade, başlarda kahvenin önerileri ile eş dost paylaşımlarında ismi geçen mekan ve markalar bir süre sonra bilir kişi yorumları haline gelmişti bile. Hatta, abartmış gibi olmayalım ama kahve üreticileri, kavurmalar, püf noktalar, özel tarifler, kahve kültürü… gibi bir çok içerikte Starbucks ve muadillerinin (büyük kahve zincirleri) adı geçmez olunca anladık ki bulaştığımız şey bizi de aşacak bir boyuta çoktan ulaşmış, bir paylaşım, keşif ve keyif olarak büyüdükçe büyümüştü. Sosyal medyayı da işin içine katınca artık daha da geniş bir kitle ile paylaşmanın zamanının geldiğinden emin olduk ve ilk olarak bir blog üzerinden paylaşımlarımıza başladık. Kahvenin verdiği zindelik çok da dizginlenebilecek gibi değildi, tahmin edersiniz ki… ve paylaşım firkini bir proje haline getirmeye karar verdik. Sohbet ettiğimiz mekanlar, baristalar ve markalardan aldığımız yorumlar, eleştiriler, sıkıntılar ve elbette güzellikleri barındıran bir çekirdek çıktı ortaya ve tadım için sizlere sunmaya karar verdik.

Keşfi Kahve olarak beta sürecinde olan web sitemiz (test aşamasında), yakında marketlerde inanılmaz özellikleri ile yer alacak uygulamamız, sosyal medya hesaplarımız, özene bezene çekilen “görsek kesin paylaşırız” diyecek kadar sevdiğimiz mekan ve kahve fotoğrafları ile güzel bir kahvenin kokusunu size ulaştırmak istiyoruz, bu arada fotoğrafların çoğunluğunu ve içerikleri de ekipçe biz oluşturuyoruz. Kahve ile ilgili sektörel haberlerden sohbetlere baristalar için daha özelleştirilmiş içeriklere, genel bilgilerle birlikte, eğlenceli listelere kahve hakkında her şeyi ziyaretçilere ulaştırmak niyetimiz… Niyetimizde de oldukça ciddiyiz… Nitelikli kahve için de bu ciddiyeti mümkün olduğu kadar sürdürmeye niyetliyiz.

Unutmadan, keşif süreci içerisinde bir çok değişiklik de beraberinde gelecek, biz kendimizi hazırladık, kahvelerimizi koyduk, hem paylaşıp hem de bu işe gönül, keyif ve zaman vermiş, bizim gibi kahve severlerle her fırsatta bir arada olmaya çalışacağız. Baristalarla, butik kahve dükkanları, markalar ve kahveye gönül vermiş daha bir çok adı anılmaya, emeği saygıya değer kişi ile iletişimde olup, bir şeyler yapabilmek için çabalayacağız.

Ekip ile ilgili daha detaylı bilgi isterseniz Keşfi Kahve Ekibi ve İletişim sayfalarımızı kullanabilirsiniz. Ayrıca, ilginizi çeker ise One Day: Keşfi Kahve yazısını da öneririz (:

Bol kahveli, keyifli günler dileriz.