Kahve İçin Bahane Arayanlara

Kahve içmek için bahane aramak? O da neymiş! Öncelikle belirtelim, kahve içmek istenir ve kahve içilir.

Kahve içmek için bahane aramak? O da neymiş! Öncelikle belirtelim, kahve içmek istenir ve kahve içilir. İkisi arasında bir süreç yoktur, olduğunu düşünüyorsanız, hele ki bir de buna inanıyorsanız kesinlikle içmeniz gereken kahve değildir, çaydır o! Peki, istemek kısmı ile ilgili olarak ne gibi ahkamlar kesebiliriz ona bakalım!

İstemek, bir beklenti için atılan ilk adımdır. Beklenti ise mutluluk, başarı gibi sonuçlara göre aslında bir plan yapılması ve bunun sonucunun tahmin edilmesi ile ortaya çıkar. Bu kadar psikolojik saptamanın, argümanın, tanımın ardından konumuz kahveye dönelim şimdi de. Neden kahve içmeyi isteriz? Kahve içmemize neden olan beklentilerimiz nelerdir? Çalışmak için motivasyon sağlamak, kafein ile bedensel aktivitelerimizi yoğunlaştırmak, mola verdiğimizde bize eşlik edecek bir içecek olması, aroması, kokusu, görüntüsü, sıcaklığı… Algıların bir bütünlüğü aslında tüm bu sürecin toplamı. Tat, temas, his… Ne kadar çok şey ifade ediyormuş oysa ki bir bardak kahve, değil mi? Cevabınız evet ise, o halde bu keyfi granül kahvelerle, 3ü 1 arada‘lar ile, bayat ya da hatalı demlenmiş kahvelerle neden ziyan edelim ki? Yanılıyor muyum?
Kahve İçmek İçin Bahane Arayanlara

O halde, bu dakikadan itibaren daha özel bir kahve tutkunu olduğunuzu düşünerek, size tahminen bir kaç dakika içerisinde kahve hazırlatacak fotoğraflarlar göstererek son noktayı koymak istiyoruz.

Jade Sheldon / Coffee & Chess

Jade Sheldon Coffee Chess

 

365 Days of Coffee

Kahve ve Eski Siyah Beyaz Fotoğraflar

Masa Üzerinde Bir Fincan Kahve

Moka pot ve Taze Koyulmuş Kahve

Taze Demlenmiş Kahve

Beth Kirby / Chemex + Earl Grey Waffles

Chemex Kahve Demleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.