Brezilya

Arabica ve Robusta kahvesi.

Brezilya kahve çekirdeği yapısı ve ülkenin kahve konusundaki atılımları dolayısı ile temini oldukça kolay olan bir kahvedir ve bir çok kahve markası tarafından bu nedenle tercih edilmektedir.

Brezilya

Brezilya ya da resmi adıyla Brezilya Federal Cumhuriyeti, Güney Amerika‘da yer alan, kıtanın en büyük ve en kalabalık ülkesidir. Uzun bir Atlas Okyanusu kıyısı vardır. Komşuları, güneyden kuzeye: Uruguay, Arjantin, Paraguay, Bolivya, Peru, Kolombiya, Venezuela, Guyana, Surinam, Fransız Guyanası‘dır.

Brezilya kahve çekirdeğinin özellikleri

Çekirdek Türü

Arabica ve Robusta kahvesi.

Brezilya Kahvesi

Brezilya Kahve Çekirdeği

Dünyada en fazla kahve üretimi yapan ülke durumunda olan Brezilya kısaca Santos (Bourbon Santos) olarak adlandırılan yüksek kaliteli kahveye sahip.

Santos

Tarımı yoğunlukla São Paulo civarında ve Minas Gerais bölgesinde yapılıyor. Bir tür arabica olan Bourbon Santos, Brezilya’da yetiştirlen diğer kahvelere oranla asit ve tat olarak daha yoğun bir özellik taşıyor.

Rio

Kuru olarak işlenen bir kahve türü, kurutma işleminde ölen mikro-canlılar nedeniyle iyodumsu karakteristik bir tada sahip. Benzer karakterdeki diğer kahve çeşitleri “Rioy” olarak adlandırılabiliyor. Rio kahvesi Kuzey Amerika‘da pek tercih edilmese de özellikle Ortadoğu için aynı şeyi söyleyemiyoruz.

Brezilya Kahvesini Tatmak İster Misin?

Harita

Görsel:

Daha detayı bilgi için: Vikipedi – Brezilya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir