Tekno Espresso; Mokase

Gelişen teknoloji, sürekli yeni çıkan ürünler ve birkaç yıl öncesine kadar hayal bile edemeyeceğimiz bu ürünlerin yaşamımızın ayrılmaz parçası haline gelmesi… Hızla değişen dünyada teknolojinin insana veya insanın teknolojiye ayak uydurma çabasının kısa bir özeti. Duymaya alıştığımız ilginç haberlerden biri de iki İtalyan girişimciden geldi; espresso hazırlayan telefon kılıfı. Evet yanlış duymadınız, kahveyi pressleyerek saklayan […]

Gelişen teknoloji, sürekli yeni çıkan ürünler ve birkaç yıl öncesine kadar hayal bile edemeyeceğimiz bu ürünlerin yaşamımızın ayrılmaz parçası haline gelmesi…

Hızla değişen dünyada teknolojinin insana veya insanın teknolojiye ayak uydurma çabasının kısa bir özeti. Duymaya alıştığımız ilginç haberlerden biri de iki İtalyan girişimciden geldi; espresso hazırlayan telefon kılıfı. Evet yanlış duymadınız, kahveyi pressleyerek saklayan ve ihtiyacınız olduğunda yaklaşık on saniye içerisinde espressonuzu hazır hale getiren bir telefon kılıfı tasarlandı. Üstelik bunu yaparken telefonunuzun ısısını yükseltip, telefonunuza zarar vermiyor.

Mokase

Dünya genelinde sıkça kullanılan iPhone, Samsung ve LG markalı telefonlara uyumlu olarak üretilen bu kılıf kendisiyle entegre bir aplikasyon üzerinden kontrol ediliyor. Şimdilik üç farklı çeşitte espresso hazırlayabilen kılıf, içerisindeki kahveyi 3 ay boyunca muhafaza edebiliyor.

Bu güzel fikir, Kickstarter isimli girişimcilerin fon topladığı uygulama üzerinden toplamda 5.000$ fon toplamış durumda, girişimciler seri üretime geçebilmek için 75.000$’a ulaşmak istiyor.

Ürünün reklam filminde olduğu gibi hayatınızın aşkına kavuşur musunuz bilinmez. Ancak bu kılıfı çok seveceğinizi tahmin edebiliyoruz.

NOT:
Kickstarter projeyle ilgili sorularına geçerli cevaplar alamadığı için fonlamayı durdurma kararı verdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir