Amerika ve Avrupa Birliktelikle Noktaladı

Amerika Nitelikli Kahve Birliği (SCAA) ve Avrupa Nitelikli Kahve Birliği (SCAE), 2017 yılı Ocak ayı itibariyle Nitelikli Kahve Birliği (SCA) adı altında birleşti. Nitelikli Kahve Birliği (SCA) Kahve çiftliği sahipleri, kavurucular ve barista üyelerden oluşan SCA, daha iyi bir kahve standardı yakalayabilmek adına dünya genelinde oldukça aktif ve ses getiren çalışmalar yürütmekte. SCA’nın etkinliklerine dünya […]

Amerika Nitelikli Kahve Birliği (SCAA) ve Avrupa Nitelikli Kahve Birliği (SCAE), 2017 yılı Ocak ayı itibariyle Nitelikli Kahve Birliği (SCA) adı altında birleşti.

Nitelikli Kahve Birliği (SCA)

Kahve çiftliği sahipleri, kavurucular ve barista üyelerden oluşan SCA, daha iyi bir kahve standardı yakalayabilmek adına dünya genelinde oldukça aktif ve ses getiren çalışmalar yürütmekte. SCA’nın etkinliklerine dünya genelinde 200’den fazla kahve endüstrisi temsilcisi katılmakta. Konferanslar, seminer ve workshopların düzenlendiği etkinliklerde yarışmala programları dünya genelindeki gönüllüler tarafından oluşturulmakta. Böylelikle programın her seferinde güncel kalması amaçlanmakta.

Yarışmacılar, yarışmalar vasıtasıyla destekçi, iş ortağı veya sponsor bulabilmekte. Bu şekilde düzenlenen en büyük organizasyon WBC (Dünya Barista Şampiyonası) her yıl WCE (Dünya Kahve Etkinlikleri) bünyesinde düzenleniyor. Yarışmada 50 ülkeden katılan temsilciler, 15 dakika içerisinde performanslarını sergiliyorlar.

Dünya Kahve Etkinlikleri aynı zamanda Dünya Barista şampiyonası, Dünya Tadım Kupası  Şampiyonası, Dünya Latte Art Şampiyonası , Dünya Kahve Severler Şampiyonası, Dünya Kavurucu Kupası gibi yarışmalara ve eğlenceli aktivitelere, Espresso Bar ve Brew Bar showlara ev sahipliği yapıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir